Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Şekillendirme Yöntemleri Nelerdir?

Vücut Şekillendirme Yöntemleri Nelerdir?

Yapılan vücut şekillendirme uygulamasıyla birlikte kum saati vücut ve armut tipi vücut yapısına sahip olunabilir. Çünkü günümüz şartlarında pek çok kadının tercih ettiği ve sahip olmak istediği vücut tiplerinden ikisi şeklinde ele alınabilir. Kadınlarda bu tercih kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir konudan ibarettir.

Yazın gelmesiyle birlikte daha çok rağbet gören yöntemler arasında girmeyi başarıyor. Bazı durumlarda cerrahi operasyonlardan yardım alınabilir. Bu yüzden uzman hekime danışarak uygulanacak olan yöntemlere karar vermesi gerekir. Tercih edilen armut vücut tipi ise bir diğer konu olarak ele alınabilir.

Kum Saati Vücut Nedir?

Kum saati vücut tipi aslında pek çok kadının sahip olmak istediği ve sahip olduğu vücut yapısıdır. Çünkü halk arasında bilinen 90-60-90 olayı tam da bundan ibarettir. Göğüs ve kalça kısmının geniş, bel kısmının ise oranla daha dar olmasını sağlayan vücut tipi şeklinde ele alınır. Bel bölgesindeki kıvrımların elde edilebilir olması için pek çok kadın estetik uygulamalara başvurup bunu elde edebilme şansını yakalar.

Diğer bireylerde ise bu durum doğuştan geleni genetik faktörlerle alakalı olarak ele alınır. Vücuttaki bu dengeyi sağlayabilmek için uzman hekimden yardım alınması büyük önem taşır. Çünkü kişinin kendi çabasıyla kum saati vücut tipine sahip olma durumu pek mümkün değildir.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Kum saati ile armut vücut tipi günümüzde pek çok kadının sahip olduğu durumlar arasında yer alıyor. Giyilen kıyafetler ve kalça bölgesinin ağırlıklı olarak kilo alması durumunda bu vücut tipinin daha da belirgin olmasını sağlıyor.

Kiloların kalçada toplanması durumunda vücut yapısı A şekline döner. Adından da anlaşıldığı üzere bunun armut görünümüne benzer bir durum söz konusudur. Armut vücut tipi bazı kadınlar tarafından tercih edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda bölgesel zayıflama ya da egzersizlerden yardım alarak istenilen vücut yapısına sahip olunur. Kalça bölgesinin inceltilmesi ve üst bölge ile orantılı olması sağlanabilir.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Günümüz şartlarında ve çevremizde pek çok vücut tiplerine sahip olan kişilere rastlanır. Kilonun ağırlıklı olduğu ve dışardan bakıldığı zaman sağlıksız beslenen kişiler olduğunu anlama durumunda elma vücut tipine sahip olanlara rastlanır.

Sadece vücudun alt kısımları dar şeklinde görülür ve üst kısımlarda yağlanma ağırlıklı olarak ön plandadır. Bu vücut tipi grubuna giren kişilerin özellikle karın bölgesini çalıştıracak olan egzersizlerin yapılması uygun görülür. Beslenme planının doğru olduğundan emin olmak gerekir.

Bodyshape Nedir?

Vücudun daha kolay şekillenmesini sağlamak için bodyshape uygulamasından yardım alınabilir. Vücut şekillendirme ve zayıflama tekniğini içinde barındıran işleve sahiptir. Vakum terapisiyle birlikte kan dolaşımını hızlandırarak zayıflama ve vücut şekillendirme işlemini gerçekleştirir.

Aynı zamanda selülit oluşumu her kadında rastlanan sıradan problemler şeklinde görülür. Bunun önüne geçebilmek için de bu uygulamadan faydalanmış olunur. İşlem için spor salonlarına gitmeye gerek yoktur. Cihaz yardımıyla artık evden bile bu işlem gerçekleştirilir.

Üç farklı teknikle bodyshape uygulamasından yardım alınabilir. Bunlar radyo frekans teknikleri, vakum tekniği ve ameliyatsız liposuction uygulaması şeklinde önümüze çıkar. Cilt dokusunun alt katmanlarına inerek inatçı yağların parçalanmasını sağlayarak etkili sonuç alınmasına yardımcı olunur.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

İnatçı yağlardan kurtulabilmek ve hücre yenilenmesini sağlamak için bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme işlemlerinden faydalanılır. Kan dolaşımının arttırılmasıyla birlikte vücutta var olan fazla suyun ve fazla yağ dokularının vücuttan dışarıya atımı gerçekleştirilir.

Piyasada birçok ürüne rastlama durumu olduğundan dolayı bu cihaz hakkında güncel fiyat bilgisi verilemez. Bundan kaynaklı olarak satış firmasıyla görüşerek detaylı bilgi alınabilir. Bodyshape uygulaması ile birlikte birçok tekniğin var olması durumunda büyük avantaja sahip olması sağlanır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu