Sponsorlu Bağlantılar

Tenis raketi Dengesi Nasıl Olmalı

Tenis raketi Dengesi Nasıl Olmalı

Raketi yeni alacak kişiler için raket dengesi merak konusudur. Birdenbire raket dengesi nasıl ölçülebilir? Raketi herhangi bir dar çubuğa, tüpü ise raketin kafası denge noktasının solunda olacak şekilde raketin sapını da sağda olacak şekilde yerleştirin. Tenis raketi, sağa veya sola sapmadan düz olduğu zaman, bu noktayı işaretlenir ve sapın topuk kısmından denge noktasına olan mesafeyi bir mezura ile ölçülür. Bu çıkan değer santimetre cinsinden denge değeri olacaktır. Farklı bir denge, tam olarak aynı ağırlığa sahip iki raketin oynarken tamamen farklı özelliklere sahip olmasına yol açabilmektedir. Kafası dengeye sahip raketler daha ağır görülmektedirler. Ve bu raketler darbeye de daha fazla güç vermektedirler. Kulpta dengeye sahip raketler, esas olarak hem ralli hem de arka çizgiden aktif olarak oynayan oyunlar da çeşitli teknikler kullanan oyuncular için tasarlanmışlardır

Tenis Raketleri Ağırlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Bir tenis raketinin ortalama ağırlığı günümüzde 290- 320 gram olmaktadır. Ancak 270 gramdan daha hafif olan raket modelleri de vardır. Raketler ne kadar hafif olursa, hareketler de o kadar özgür ve süpürücü olmaktadır. Bunun yanında, hafif raketlerle oynayan oyuncular gerekli darbe gücünü elde etmek için, grev yaparken çok daha hızlı hızlandırılmalılar ve çok iyi bir tekniğe sahip olmalıdırlar.

Gelişmiş amatör oyuncular 280-310 gram ağırlığında ki wilson tenis raketleri ile oynamakta, profesyoneller ise 295-340 gram ve hatta bazen daha yüksek raketleri tercih etmektedirler. Acemi tenis oyuncuları da genel olarak 255-300 gram ağırlığındaki raketleri seçmektedirler.

Bir Tenis Raketi Satın Almadan Önce Uzunluğu Nasıl Ölçülebilir?

Özellikle çocukları için bir raket satın alıyorlarsa eğer bu nokta çok önemlidir. Genç tenisçiler ellerinde uzun raketler tuttuğu için bu tür raketler almayın çünkü bu raketler sadece uzun boylu oyuncular için tasarlanmışlardır. Yetişkinler için, bir raket satın alınıyorsa eğer üreticiler tarafından darbe gücünü arttırmak için özel olarak geliştirilen uzun modeller hariç olmakla birlikte. Uzatılmış bir raketle oynamak için ek eğitime ihtiyaçları vardır. Bu sebeple kendinizi acemi bir oyuncu olarak görürseniz eğer, standart uzunlukta modeller seçmek onlar için daha iyi olacaktır. Online mağazaların çalışanları doğru raketi seçmelerine her zaman yardımcı olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu