Sağlık

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penisin bağ dokularına ve yağ dokularına müdahale ederek boyunun normalden daha uzun görülmesi işlemine penis büyütme ameliyatı denir. Ameliyat öncesinde hem hastaların hem de doktorun yapması gereken bazı hazırlıklar vardır. Doktor tarafından görüntüleme ve kan tetkikleri uygulanır. Hastanın işlem için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Hastalar ameliyattan en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaç kullanmayı bırakmalıdır. Alkol ve sigara kullanan kişiler en az 10 gün öncesinde ara vermelidir. Ayrıca, penis büyütme ameliyatına gelirken en az 8 saat aç bir şekilde gelmelidir.

Erkekler için penis boyu psikolojik olarak çok önemlidir. Penis boyunun kısa olması özgüven eksikliğine neden olur. İlişkilerinde karşı cinse karşı kendilerini yeteriz hissedebilirler. Penis boyunun fizyolojik olarak herhangi bir etkisi olmasa da psikolojik olarak büyük önem taşır. Tıp alanında yaşanan gelişmeler sayesinde kısa sürede penis büyütme ameliyatı uygulanabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat yöntemine göre lokal ve genel anestezi ile uygulanır. Bağ dokularının kesilmesi ile uygulanan işlemlerde genel anestezi tavsiye edilir. Hastanın konforlu ve rahat olması için genel anestezi daha uygundur. Ameliyat tekniği hastanın ihtiyacına ve genital bölgenin anatomik yapısına göre belirlenir. Penis büyütme ameliyatı kişiye özel şekillenen bir operasyondur.

Penis Büyütme Mümkün Müdür?

Teknolojinin gelişmesi tıp alanında farklı ve daha önceden mümkün olmayan cerrahi müdahalelerin yapılmasına imkân tanımıştır. Lokal anestezi teknikleri ile çok kısa sürede penis boyunun uzatılması ve kalınlaştırılması mümkündür.

Halk arasında yanlış bilinen bir durum vardır. İşlem sırasında ereksiyon halindeki penis boyuna müdahale edilmez. Penis görüntü açısından değiştirilir. Ayrıca, penis büyütme ameliyatı teknolojik imkanlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir.

Penis Uzatma Ameliyatları

Penis bağ, yağ ve kıkırdak hücrelerinden meydana gelen bir organdır. Kıkırdak hücreleri kalınlığını oluştururken bağ doku ve yağ hücreleri boy uzunluğunu etkiler. Penis kökünde yağ hücrelerinin fazla depolanması boyunun olduğundan kısa görünmesine neden olur.

Bu nedenle boy uzunluğunun artması için fazla depolanan yağ hücreleri alınır. İkinci bir teknik ise penisi pelvise bağlayan dokuların kesilmesi ile gerçekleştirilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesinde hazırlık aşaması eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. İşlem sonucunun memnun edici olması ve komplikasyon riskinin düşmesi için hazırlık aşaması önemlidir. İlk adım doktor kontrolüdür. Muayene sırasında penis değerlendirilir.

Yağ miktarı, şekli ve eğrilik derecesi değerlendirilir. Bu kapsamda; penis büyütme fiyatları hakkında detaylı bilgi alınır.  İşlem maliyetleri sabit olmadığı için her hastanede farklı fiyat teklifleri verilebilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastaların iyileşme döneminde dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Komplikasyon riski çok düşük olsa da bazı vakalarda enfeksiyon gibi sorunlar ile karşılaşılır. Bu nedenle doktorun reçete ettiği antibiyotikler ve ağrı kesiciler düzenli kullanılmalıdır. Dar ve sıkı kıyafetler giyilmemelidir. Ödem ve morluk oluşumu kendiliğinden geçen basit komplikasyonlardır. Ancak konforlu bir süreç geçirmek için buz uygulaması yapılabilir. Ayrıca, penis büyütme fiyatları işlem öncesi belirlenen ücretlerdir. Bu nedenle işlem sonrası sizden ek ücret talep eden kurumlara ödeme yapmayınız.

Penis Büyütme Fiyatları

Ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sağlık kuruluşuyla yüz yüze görüşmeler yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hastaneler kendi kalite standartlarına uygun hasta bakım hizmeti sunarlar.

Hasta odalarının dekorasyonu ameliyat için kullanılan aletlerin teknolojileri ve çalışan sağlık personeli donanımları farklıdır. Bu nedenle işlem maliyetlerinin aynı olması beklenemez. Dolayısıyla; penis büyütme fiyatları hasta tarafından karşılanan ücretlerdir ve kurum seçiminde dikkat edilmesi gereken bir kriterdir.

https://www.penisbuyutme.net/penis-buyutme-ameliyati/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu