Sponsorlu Bağlantılar

Nazolabial Dolgu Uygulamaları

Nazolabial Dolgu Uygulamaları

Dolgu yaptırmak isteyenler dudaklardan başlayarak daha sonrasında ise dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alarak, işlemlerini gerçekleştirmeye başlar. Çünkü pek çok kişi estetik operasyonlarına başvurduğu zaman ilk olarak dudaklardan başlar. Ya da bu estetik operasyonu geçirenlerin çoğunda dudak dolgusu yapanlardır.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Herkesin bildiği gibi gülme çizgisi, zaman içerisinde belirginleşen ve kötü görüntünün oluşumuna neden olan bir durumdur. Yaşın ilerlemesinden kaynaklı olarak kendini daha da belli eder. Kişinin psikolojik sorunlar çekmesine neden olur. Özellikle gülünce ortaya çıkan bir durum olduğu için kişiler gülmeye küserler ve sürekli somurturlar.

Tedavi edilebilir bir durum olduğu için nazolabial dolgu uygulamasına başvurulmuş olur. 18 yaşını geçmiş olan erkeklerin ve kadınların tercih edebileceği dolgu uygulamasıdır. Gülünce ortaya çıkan gülme çizgisinin olduğu alana dolgu enjekte edilerek, hemen etkisinin görülmesini sağlar.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Diğer estetik operasyonlardan pek farkı yoktur. Çünkü nazolabial dolgu uygulamasından önce hastaya anestezi uygulanır. Gülme çizgisinin olduğu yere yani dolgunun enjekte edileceği alana anestezik krem sürülür. Bölge uyuşturulduktan sonra enjeksiyondan yardım alınır. Enjeksiyon ile birlikte dolgu yavaş bir şekilde enjekte edilmiş olur. İşlem bittikten sonra etkisini hemen görebilmek mümkündür.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Hastaların yaşı ve rahatsızlık duydukları alandaki durum göz önünde bulundurulur. Bu gibi durumların göz önünde bulundurulmasıyla birlikte fiyatlar belirlenir. Hasta ön muayeneden geçmeden kesin olarak fiyat bilgisi alamaz. Çünkü işlem kişiye özel gerçekleştirilir. Daha kesin nazolabial dolgu fiyatı alabilmek için işlemin yapılacağı merkez ile görüşme sağlanması gerekir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu sayesinde doğuştan gelen veya sonradan oluşan şekil bozukluğu nedeniyle gerçekleştirilmiş olurken dudak dolgusu fiyatları artış gösterir. Dolgular kurtarıcı olmakla beraber, maliyet bakımından da uygundurlar. Estetik denince akla sadece kadınlar gelmemelidir. Çünkü erkeklerinde tercih ettikleri uygulama yöntemlerinden bir tanesidir.

Dudaklara hacim verilir ve pek çok dudak sorunu ortadan kaldırılır. Dudaklardaki asimetrik sorun, küçük dudaklar veya yaşlanma nedeni ile ortaya çıkan sarkık dudaklar için tedavi yöntemi olmuş olur.

Kısa süre içinde gerçekleştirilir ve etkisini 1-1,5 yıl görebilmek mümkündür. Kişiye özel yapılırlar ve fiyatlara yansır. Çünkü kullanılmakta olan dolgu miktarının değişkenlik göstermesiyle alakalı bir durumdur. Bu yüzden işlemleri gerçekleştirmeden önce mutlaka uzman hekimin kontrolünde geçmek gerekir. Böylelikle dudak yapısına uygun olan şekil karar verilir ve dudak dolgusu fiyatları için kesin bilgi alınmış olur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklara uygulanan dolgunun acısız ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmiş olmasından dolayı güvenle tercih edilebilir. İşlem öncesinde hastanın dudak yapısı incelenir ve yeni şekline karar verilir. Daha sonra uygun doz miktarı ayarlandıktan sonra işleme geçilmiş olur. İşleme başlamadan önce ağrı hissedilmemesi için dudak ve dudak çevresine anestezik krem sürülerek, bölge uyuşturulur.

Bu sayede işlem sırasında hasta acı çekmez ve kısa zaman diliminde işlem gerçekleştirilmiş olur. Daha sonra dolgu dozu ayarlandıktan sonra enjeksiyondan yardım alınır. Enjeksiyon yardımıyla dudak içine dolgu enjekte edilir. Yavaşça enjekte edilen dolgudan sonra uzman hekim eliyle dolguyu eşit miktarda dağıtmış olur ve hacimli dudaklar ortaya çıkarmış olur.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Cerrahi operasyona gerek duyulmayan durumlarda burun dolgusu gerçekleştirilebilir. Çünkü maliyeti bakımından burun dolgusu fiyatları daha makul fiyatlarda gerçekleştirilir. Bu yüzden sıklıkla tercih edilmiş olur. İşlem öncesinde hastalara tahlil ve tetkikler yapıldıktan sonra işleme uygun olup olmadıklarına bakılır. Ameliyata gerek kalmadan buruna şekil verilmiş olur.

Dolgu uygulamalarının kişiye özel yapılması durumunda dolgu miktarında farklılık görülür. Dolgu miktarına göre fiyatlar belirlenmiş olur. Çünkü burun dolgusu fiyatları kullanılmakta olan dolgu miktarına göre farklılık gösterebilen bir durum haline gelmiş olur.

Çok fazla avantajı olan burun dolgusu, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. İçeriğinde yer alan hyalüronik asit sayesinde vücutla uyumludur ve kişiye zarar vermez.

Ameliyat gerektiremeyen bir işlem olduğu için iyileşme süreci için günlerce beklemeye veya istirahat etmeye gerek yoktur. Çünkü işlem gerçekleştikten sonra hasta hemen taburcu olur ve sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Mutlaka güvenilir ve uzman hekimlerden yardım alınması gerekir. Bunun için işlem öncesinde iyi bir araştırma ve burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra uygulamanın yapılmasına karar verilmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu