Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

İlk defa Okmeydanı lazer epilasyon yaptıracaksanız işlemin kalıcı olup olmadığını merak ediyor olmalısınız. Bilmelisiniz ki işlemin kalıcılığı birden fazla faktöre bağlıdır. İlk olarak hormonal bozukluklarınızın olup olmadığı konusunda bilgi edinmeniz gerekir. Kalıcılığı etkileyen bir başka unsur ise tüy gelişiminize ve renginize uygun cihazın kullanılmasıdır.

Alanında uzman kişilere Okmeydanı lazer epilasyon yaptırırsanız sonucun kalıcı olma ihtimali yüksektir. Fakat lazer epilasyon hakkında fazla bilgi ve deneyim sahibi olmayan kişiler beklentinizi karşılamaz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Çoğu kişi Okmeydanı lazer epilasyon yaptırmak istemesine rağmen acıtacağını düşünerek tereddüt eder. Her insanın acıya ve ağrıya gösterdiği dayanıklılık aynı değildir. Bu sebeple acısız bir işlem istiyorsanız acı eşiğinizin ne kadar yüksek olduğu önemlidir.

Çevrenizdeki kişilere lazer epilasyonun acı verip vermediğini sorarsanız birbirinden farklı cevaplar alırsınız. Kıllarınızdan kalıcı olacak şekilde kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon konusundaki detaylı bilgileri alanında uzman kişilerle görüşmeniz bilinçli davranmanızı sağlar.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere Şişli lazer epilasyon hizmetinden hem erkekler hem de kadınları yararlanabilir. Burada önemli olan husus yaş sınırının olup olmamasıdır. Aslına bakılırsa regl dönemi başlangıcından itibaren kadınlar istediği zaman lazer epilasyon hizmetinden yararlanabilir.

Erkeklerin ergenlik döneminin tamamlanmış olması gerekir. Bazı kadınlar menopoz döneminde yaptırırsa sıkıntı yaşayıp yaşamadığını merak eder. Menopoz döneminde olmanız lazer epilasyon işlemi için engel oluşturmaz.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Merak edilen sorulardan birisi de Şişli lazer epilasyon işleminin dövmeye herhangi bir zarar verip vermeyeceğidir. Lazer epilasyonun yaydığı ışıklar derinizin altındaki boya pigmentlerine odaklanır. Bu sebeple hem normalinden daha fazla acı çekersiniz hem de cihaz dövmenize zarar verir.

Dövmenin yakınında bir bölgeye uygulama yaptıracaksanız üstünü ve çevresini kapatmanız uygun olacaktır. Kalıcı makyaj yaptırdıysanız ve dudağınızın üst bölgesine Şişli lazer epilasyon yaptıracaksanız yaptırdığınız kişiyi bu konuda bilgilendirmeniz şarttır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptıracağınız merkez önce sizin kıl köklerinizin gelişimini ve kıllarınızın rengini belirleyecektir. Çünkü kıllarınızın gelişim ve rengine göre uygulanan Beşiktaş lazer epilasyon çeşitleri farklılık gösterir. Öncelikle koyu renkli kıllara sahip kişilere genelde Alexandrite lazer cihazı uygulanır.

Daha derin uygulanması gereken durumlarda diode lazer epilasyon cihazı uygun görülür. Bu işlemde derine işlem uygulanacağı için duyacağınız acının daha fazla olma ihtimali yüksektir. Duyacağınız acının fazla olmaması için işlem sırasında soğuk jel sürülür.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Günümüz koşullarında teknoloji geliştiği için Beşiktaş lazer epilasyon merkezleri soprano buz lazer uygulamasını yaygınlaştırmıştır. Soprano buz lazer bütün ten renkleriyle uyumludur ve işlem sırasında buz uygulaması yapıldığı için çok az acı hissetmenize olanak sunar.

Hangi dönemlerde lazer uygulaması yaptırabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Aslına bakılırsa hangi mevsimde olursa olsun lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Fakat güneşin fazla olduğu düşünülürse yaz aylarında Beşiktaş lazer epilasyon yaptırırken çok daha dikkatli olmanız gerekir. Eğer işlemi uygulattıktan sonra bronzlaşır ya da fazla güneşe maruz kalırsanız epilasyonun etkisini yeterince göremezsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Yaz döneminde lazer epilasyon yaptırmak için randevu aldıysanız ya da sonraki seansınız yaz dönemine denk geliyorsa yüksek korumalı güneş kremleri kullanabilirsiniz. Güneş kremi kullanmazsanız cildinizin üzerinde iz kalabilir. Gerekli önlemleri aldığınızda yaz döneminde epilasyon yaptırmanızın bir sakıncası yoktur.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada merkezin alanında uzman olduğundan ve müşterilerine bilinçli davrandığından emin olmalısınız. Ayrıca Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları da seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu