Sponsorlu Bağlantılar

Kaç Çeşit Vücut Tipi Vardır?

Kaç Çeşit Vücut Tipi Vardır?

Omuz, bel ve kalçaların birbirine olan simetrileri ile vücut ölçüleri ortaya çıkıyor. En ideal vücut ölçülerine sahip olan kum saati vücut tipidir. 90-60-90 ölçülerine kum saati vücut diyoruz. Bunun dışında armut tipi vücut, elma vücut tipi ve dikdörtgen vücut bulunur.

Kum saati beden dışındakiler genelde birbirine oranları olmayan, simetrik olmayan vücut tipleridir. Vücut tiplerine bakarak çirkin vücut demek doğru değildir. Sadece birbirlerine olan oranları farklıdır. Sadece dikkat edilmesi gereken vücut tipine uygun olarak giysi seçimidir. Mesela armut vücut tipi olanların üst bölgeyi hareketlendirmesi gerekir ve pantolon seçiminde dikkatli olması gerekir.

Kum Saati Vücut Nedir?

En ideal ölçülere sahip olan kum saati vücut 90-60-90 vücuttur. Tabi bu rakamlar bir kaç sayı oynayabilir. Önemli olan omuzların, belin ve kalçaların birbirine olan simetrisidir. Ama maalesef kadınların sadece yüzde 5’i bu ölçülere sahiptir.

Herkesin vücut yapısı farklı olduğu için karşılaştırma yaparak problem gibi görmemek gerekir. Çünkü bazen istense de bu ölçüler ortaya çıkmayabilir. Ama sağlıklı ve dengeli bir beslenme ve spor, egzersiz ile dengede tutmak mümkündür.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Göğüs ve omuzlar kalçaya oranla daha küçük olan vücut tipine armut vücut tipi denir. Kalçalar göğüslere ve omuzlara oranla daha geniştir. Bel yine incedir. Bu ölçülere sahip olan kadınların oranı yaklaşık yüzde 20 civarındadır. Basen ve kalça daha geniş olduğundan giysi seçimi esnasında üst bölgelerin daha dikkat çekici olmasına dikkat edilmelidir.

Pantolon seçimi konusunda daha dikkat edilmelidir.  Geniş paça pantolonlar ve düşük bel olanlar seçilmemelidir. Kum saati vücut tipine oranla kalçaların geniş olmasından dolayı armut vücut tipinde olan kişilerin belden oturtmalı etekler ve elbiselerle mükemmel bir görünüm elde etmeleri mümkündür.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma tipi vücutta kilo ve yağlar vücudun orta bölgesi yani bel ve çevresinde toplanmıştır. Armut vücut tipi olan kişilerin tam tersidir.  Bu yüzden kronik hastalıklara yakalanma riski en yüksek vücut tipidir. Elma tipi vücuda sahip olanlar bodyshape zayıflama cihazlarından faydalanarak incelmeyi ve formlarını korumayı deneyebilirler.

Elma tipi vücutta bulunan kişilerin en çok dikkat edeceği husus kıvrımlardır. Göğüs, bel, kalça ve basen oranları ve kıvrımlarına bakılarak vücudu hakkında bilgi edinebilirler. Kadınların hemen hemen yüzde 15’i elma tipi vücuda sahiptir.

Elma tipi kadınların göğüsler kalçaya oranla daha büyüktür.  Bacaklar incedir. Omuzlar da geniştir. Kıyafet seçiminde elma tipi vücuda sahip olanların dengeli olması gerekir.

Bodyshape Nedir?

Bodyshape zayıflama cihazlarından olan bodyspace kapsülleri vakum terapi yöntemi ile çalışırlar.  Zayıflama, incelme ve şekillenmede oldukça etkilidir. Oldukça eğlenceli bir spor aleti olan bodyshape zayıflama cihazları yüzde yüz garantili ve kalitelidir.

Herhangi bir deneyim gerektirmediği için ev ve iş ortamlarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu spor aleti sayesinde basen, göğüs ve kalça bölgesindeki yağ birikintilerini rahatlıkla yok edebilirsiniz.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Bodyshape zayıflama cihazlarının fiyatları firmalara, marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden satın almadan önce mutlaka imceleyerek özellikleri hakkında bilgi edinmekte yarar vardır.  Özellikle internetten sipariş edecekseniz kargolamadan ürün kullanımına, garanti belgesinden ürün özelliklerine varana kadar tüm yönlerini araştırmalıdır.

Bodyspace spor aletleri son yıllarda ülkemizde de oldukça rağbet görmeye başladı. Kum saati vücut yapısına kavuşabilmek için bodyshape spor aletlerini kullanabilir ve dilediğiniz forma ulaşabilirsiniz.  Günde bir kaç dakika kullanım bile yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu