Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Ameliyatı

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması günümüzde birçok kişinin mustarip olduğu ve önem verilmesi gereken ciddi bir göz problemidir. Çünkü her iki göz aynı hizada bakmaz. Dolayısıyla yollardan biri başka yöne diğeri başka yöne bakar. Bu duruma halk arasında şaşılıkta denir. Göz kayması kişiyi psikolojik olarak rahatsız eder ve sosyal ilişkilerini olumsuz etkiler. Bu nedenle ileri düzey göz kaymaları için göz kayması ameliyatı önerilir. Yapılan müdahale ile zayıf göz kasları güçlendirilerek şaşılık problemine son verilir.

Göz Kayması Kaç Yaşında Olur?

Her yaşta göz kayması ameliyatı uygulanabilir. Fakat hafif düzeydeki göz kayma problemi bulunan küçük yaştaki çocuklara gözlük kullanımı önerilir. Göz kayması tedavisi için geliştirilen bu yöntemler tamamen hastanın kayma ve görme durumuna göre belirlenir.

Bu nedenle uygun tedavi yöntemine karar verilmesi için tercih edilen göz doktorunun son derece özenli ve dikkatli davranması gerekir. Sağlıklı bir görme ve estetik açıdan her iki gözün paralel konuma gelebilmesi için yapılan müdahaleler hastaların yaşam kalitesini yükseltir.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Her iki gözün paralel olmamasının temel nedeni göz kaymasıdır. Dolayısıyla şaşılık veya göz kayma problemi bulunan hastalara göz kayması ameliyatı uygulanır. Erken dönemde yapılan tanı yöntemleri ile teşhis edilen göz kayması doğru tedavi yöntemleri ile düzeltilir.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Gözlerin normal hareketlerinin azalarak farklı yöne doğru kayması kayma belirtisi olarak kabul edilir. Dışarıdan bakıldığında net bir şekilde fark edilen göz kaymaları cerrahi müdahale ile düzeltilir. Çünkü hastanın özgüvenini yeniden yerine getirmek amacıyla göz kayması tedavisi için geliştirilen ameliyat erken dönemde yapılırsa büyük başarı sağlar.

Göz kayması ameliyat fiyatları hastanın tercih ettiği özel klinik ve doktorun deneyimine göre belirlenir. Dolayısıyla hastaların farklı bir durumla karşılaşmaması için fiyatlar hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekir.

Göz kayması Tedavisi Yöntemleri

Gözü simetrik hale getirmek amacıyla göz kayması problemi bulunan hastalara farklı yöntemlerle müdahale edilir. Çocukluk döneminde şaşılık problemi bulunan hastaların öncelikli olarak gözlük kullanımı önerilir. Doğru tedavinin ilk basamağı olan gözlükler gözdeki kayma problemini büyük oranda düzeltir.

Bunun dışında kapama yöntemi ile iyi gören göz belli bir süre kapama pediyle kapatılır. Böylece tembel olan göz kullanılmış olur. Dolayısıyla güçsüz göz kasları yeniden güçlü hale gelir. Göz kayması tedavisi için uygulanan ameliyatlarla istenilen başarı büyük oranda sağlanır. Böylece gözler paralel bir şekilde bakar.

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Son dönemlerde gündeme gelen ve bilinmeye başlayan hastalıklardan biri de göz felcidir. Beyinden başlayarak göze doğru ilerleyen sinirler görme konusunda büyük role sahipler. Fakat bu işlevsel sinirler uğradıkları hasar sonucunda gözde hareket kaybına sebebiyet verirler.

Bu durum tıp dilinde göz felci olarak adlandırılır. Yüksek risk grubunda bulunan şeker ve diyabet hastalarının bu konuda dikkatli davranması gerekir. Çünkü sahip oldukları bu hastalık göz felci oluşumunu teşvik eder. Dolayısıyla göz felci ile ilgili herhangi bir belirtinin görülmesi halinde doktora başvurmak gerekir.

Göz felci hastalarına farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Hatta bazı hastalara hiçbir tedavi yöntemi uygulanmaz ve göz felci kendiliğinden yok olur. Fakat bazı hastalarda ise müdahale edilmesi gerekir. Bu doğrultuda göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ve prizmatik cam kullanımı önerilir.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci tedavi fiyatları kliniklerin güncel fiyat listesi doğrultusunda belirlenmiştir. Bu nedenle hastaların fiyatlar ve göz felci tedavisinde kullanılacak yöntemler hakkında bilgilendirilmesi gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu