Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Ameliyatı Tedavisi

Göz Kayması Ameliyatı Tedavisi

Göz kayması tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Halk arasındaki deyimi ile şaşılık bebeklikten itibaren görülen ve göz paralelliğini bozan bir rahatsızlığıdır. Yani kişinin her iki gözü farklı yönlere doğru bakar. Şaşılığın meydana gelmesinde pek çok faktör etkilidir. Temel faktör ise genetik yatkınlıktır. Eğer ailede herhangi birinde göz kayması bulmuyorsa aynı şekilde diğer fertlere de geçer.

Bunun dışında göz derecesi bulunan çocuklarda ve erken dönemde görülen katarakt hastalarında da göz kayması meydana gelir. Anne adaylarının hamilelik süreçleri de göz kaymasına sebebiyet verebilir. Özellikle hamilelik döneminde yaşanan rahatsızlıklar, doğumun zor geçmesi, doğum sonrası bebekte yüksek ateşin görülmesi gibi rahatsızlıklar göz kayması sorununa neden olur. Tüm bu sorunların yol açtığı göz kayması tedavisi farklı şekillerde uygulanır.

Göz Kayması Ameliyatı

Cerrahi bir operasyon olan göz kayması ameliyatı daha çok yetişkinlikte tercih edilen bir. Fakat bazı durumlarda özellikle gözlük kullanımı sonrasında herhangi bir sonuç elde edilemeyen çocuklarda da ameliyat kaçınılmaz olur. Ameliyat sırasında göz hareketleri ve pozisyonu hassas ve dikkatli bir şekilde düzeltilir. Gözde bulunan kasların kuvveti arttırılır bazı durumlarda ise kasların kuvveti azaltılır.

Şaşılık tipine uygun yapılan operasyonlardan biri olan göz kayması ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ameliyattan sonra hastanın gözleri kapatılır. 24 saat sonra kapatılan gözler açılır ve pansuman yapılır. İşlem sonrasında enfeksiyon riskine karşı dikkatli davranmak gerekir. Bu nedenle önerilen krem ve damlalar kullanılmalıdır. Gözlerde görülen kızarıklık ise yaklaşık 3 hafta sonra geçer.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Tek gözünde ya da her iki gözünde asimetri düzensizliği bulunan kişilere göz kayması tedavisi uygulanır. Göz kayması tedavisi için uygulanacak yöntemi şaşılık tipi ve boyutu belirler. Bu nedenle göz kayması sorunu ile karşı karşıya kalan küçükler ve yetişkinler zaman kaybetmeden yapılan muayene ile tanılama yapmalıdır. Çünkü erken dönemde yapılan tedavilerde elde edilecek başarı daha fazladır.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Hem çocuklara hem de yetişkinlere uygulanan göz kayması ameliyatı uzman cerrahlar tarafından yapılır. Bu nedenle ameliyat fiyatları hesaplanırken tercih edilen klinik, cerrah ve tedavi şekli son derece önemlidir.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz sağlığı için günümüzde kullanılan teknolojik malzemeler ve işlemler oldukça fazladır. Bu doğrultuda göz kayması tedavisinde birbirinden farkı yöntemler uygulanıyor. Eğer şaşılığın ilk dönemleri ise hastalara daha çok gözlük kullanımı önerilir. Bunun dışında kapama yöntemi de son derece etkilidir. Bu nedenle sağlıklı göz kapatılır tembel olan göz ise hareket ettirilir. Kayması tedavisinde en son aşama ise cerrahi operasyonlardır. Cerrahi operasyonlar sırasında göz kaslarında müdahale edilir.

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Göğüs içerisinde 6 tane önemli kas vardır. Kasların zayıflaması ya da tıkanması sonucunda göz felci meydana gelir. Tek bir kas etkilenebileceği gibi tüm kaslarda etkilenebilir. Gözde oluşan hareket bozukluklarını gidermek amacıyla farklı tedavi yöntemleri uygulanır.

Göz felci teşhisi yapılan hastanın öncelikle sorununun kaynağını belirtmek gerekir. Daha sonra sorunun nedeni gereği tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Göz felcinin tipine göre tedavi yöntemleri bulunur. Kendiliğinden geçen göz felci yakından takip edilir. Geçmeyen göz felci tedavisi için ise ilaç önerilir. Tedavinin son aşaması ise cerrahi operasyonlardır.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz damarlarının tıkanması sonucu ortaya çıkan göz felci cerrahlar tarafından tedavi ediliyor. Göz felci tedavi fiyatları için net bir rakam belirtmek doğru olmaz. Dolayısıyla tedavi yöntemine göre göz felci fiyatları da değişir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu