Gündem

Gaziantep’te Campex Kamp Karacan ve Doğa Sporları Fuarı açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, CAMPEX Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı’nda yaptığı konuşmada Gaziantep’te en iyi karavan park alanını doğa tutkunlarıyla buluşturmak için güçlü bir irade ortaya koyduklarını belirterek, “Alleben Göleti’nde karavan severler için butik ve özgün bir alan inşa ettik.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2022 17:02

Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2022 17:02

GAZİANTEP (İGFA) –  Gaziantep Sanayi Odası ve Akort Fuarcılık iş birliğinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bölgenin ilk ve tek doğal yaşam konseptli fuarı olma özelliği taşıyan CAMPEX Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı’nın açılış töreni, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından karavan severleri bir araya getiren CAMPEX Fuarı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada zamanın ruhunu yakalayarak toplumsal talebi karşılamanın gerektiğini söyledi.

Şehir ekonomisinin doğru yönetilememesi halinde yarın çok daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalınabileceğine değinen Başkan Şahin, “İnsanların artık geleneksel turizmden uzaklaştığını ve artık büyük otelleri tercih etmediğini anladık. İnsanlar artık daha butik daha kendine özgü alanlarda vakit geçirmek istiyor. Biz de en güzel karavan parkı yapmak için çalışmalara başladık. Hemen federasyonla bir araya gelerek nasıl bir model oluşturacağımızı konuştuk. İşin incelikleri ve detayları hakkında bilgi aldık. 3 ay gibi kısa bir sürede çalışmamızı ortaya çıkardık. Geldiğimiz nokta çok önemli bir nokta. Biz, Gaziantep Modeli ile her şeyin en iyisini yapmalıyız. En güzelini yaparak önder ve lider olmalıyız. Bu bizim genetik kodlarımızda var. Karavan park inşasından mümkün olanının en iyisini yaptık. Yarın tabi ihtiyaçlar ve talepler değişebilir, yarın başka istekler olabilir. Ama biz, en iyisini yapma konusunda güçlü bir irade ortaya koyduk” dedi.

Profesyonel kampçılarla kamp deneyimi yaşamak isteyen doğa tutkunlarını bir araya getiren CAMPEX Fuarı’nda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Alleben Göleti’nde inşa edilen yeni karavan parkın maket tasarımının tanıtıldığı stant, ziyaretçilerden ilgi gördü.

Büyükşehir’e ait stantta yeşilin maviyle buluştuğu alanda hizmete açılan karavan parka ilişkin; günlük, haftalık ve aylık konaklama hakkında bilgi verilirken ortak kullanım alanları arasında bulunan kafe, mutfak ve teras gibi mekanlar ziyaretçilere anlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu