Sponsorlu Bağlantılar

Camii Halısı Nasıl Montaj Yapılır ?

Camii Halısı Nasıl Montaj Yapılır ?

Camii halıları önemli bir yere sahip olarak, otantik üretilmiş ve çok değerli el dokumalarının da olduğu estetik açıdan bir bütün oluşturmaktadır. Birçok çeşidi mevcuttur. Kalite olarak ikiye ayrılır. Birinci kısımda olan, hakiki koyun yününden imal edilmiş iple dokunur ve en kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla içeriğinin de oldukça sağlam yapıda oluşmasına olanak verir. İkinci çeşit kalitede olan halılar ise, hem içeriğindeki ip polyester türevi olarak kullanışsız ve kalitesi düşük olarak kullanılır hem de içeriğinde ki diğer malzemelerinin kalitesi de oldukça kalitesiz sayılır. Cami halısı modelleri geniş konsept ile size sunulur.

Camii halılarının montajı oldukça basit gibi görünen, fakat bir o kadar meşakkatli bir iştir. Tam ebatlarıyla hazırlanmış olan halıların döşenmesi ve sabitlenmesi önemli detaylardan biridir. Beklentiyi tam olarak karşılamayan kalitesiz halıların, çeşit olanakları fazla iken, birinci kalite olan hakiki koyun yünü kullanılarak dokunan halının içeriğinde kullanılan malzemelerin, en iyi kalitede olması da kullanım ve tercih açısından oldukça önemlidir. Cami halısı fiyatları modellere göre değişkenlik gösterir.

Göz Alıcı Motifleriyle En Çok Tercih Edilen Halılar

Göz alıcı ve zarif model çeşidi ile camii halıları arasından en çok tercih edilenler ise Saflı camii halısı en çok tercih edilen modellerdendir. Estetik harikasın olan halıların görsel açıdan önemi kadar, içeriğinin kalitesi ve desenleriyle de ön plandadır. Camiiler de tercih edilen halılarda en çok aranılan nitelik ise, camii içerisindeki akustik ses çıkışını engellemeye ve camii içi dekoruna uygun sütunların estetiğiyle uyumlu halı modelleri seçilir. Göbekli cami halısı modelleri de garantili olarak size sunuluyor.

Naturel cami halısı özellik bakımında da tercih edilir. En çok da motiflerinin yanında renkleri de bir o kadar önemlidir. Beklentiyi en iyi şekilde karşılayan halıların yumuşak dokuda olması da kalitesini gösterir. Fiyat aralığı ise her halı için farklılık göstermektedir. İstenilen üretimde halılara ulaşabilmek için, firmanın imalatı ve kalite standardı çerçevesinde üretim yapması oldukça önemlidir. Firmanın garanti belgeli ürünlerinin olması ve uygun formatlarda istenilen kalitede içerik kullanarak üretilen camii halıları için, alınacak yer oldukça önem taşır. Saflı cami halısı modelleri ekonomik fiyatları ile öne çıkıyor.

Cami Halılarında Üretimin Kalitesi

Birçok çeşit camii halısı varken sınırlı çeşidi olan kaliteli camii halıları arasında en çok kullanılan modeller sadece camiler için olmakla beraber kişilerin özel isteği üzerine üretimi de yaptırılabilir. En değerli halılar ise sınırlı sayıda üretilen el dokuma halılarıdır. Hem hakiki yün kullanılarak dokunur hem de içeriğinde kullanılan her malzeme kaliteli ve el dokunması olarak zaman alan ve en değerli olan halı çeşididir.

Seccadeli cami halısı modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Camiiler deki ses düzenini ve eko ile ses çıkışının sağlanabilmesi ise iç yalıtımın kalitesi ve yer döşemesi olan halının da beklenilen şekilde üretilerek montaj yapılması oldukça önemlidir. Tarihi dokusu olan camilerin en önemli yapıtaşı olan halılar görsel zevke de hitap eder. İstenilen yumuşaklık ve kaliteli içerik ile hazırlanan halıların montajı için de zeminde sürülen yapıştırıcı madde ile sabitlenerek kayna yapması engellenir. Yün cami halısı sayesinde camileriniz estetik bir görünüme kavuşacaktır.

Halı Seçiminde Dikkat Edilenler

Camii halılarında en çok dikkat edilmesi gereken detay ise alımı esnasında standartlara uygun seçimler için camii mimarisine oldukça uyumlu olması önemlidir. Camii içerisinde ki ışıklandırmalara göre renk seçimi ve aydınlatıcı etkiye sahip halı seçenekleri oldukça önemlidir. Göz yoran desenler tercih edilmemektedir. Zeminin kaymaması için üretilen halının polyester türevi olmaması da çok önemlidir. Halının taban kısmının zemine en iyi şekilde monte edilerek uygun yapıştırıcılar kullanılarak sabitlenmesi bir hayli önemli noktalardan sadece birkaç tanesidir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu