Sağlık

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Küçük dokunuşların ortaya çıkardığı büyük değişimi gözler önüne seren Rinoplasti, sadece uzman hekimlerin uygulayabileceği bir işlemdir. Burun ucuna yapılan kesilerle değişen yüz hatları, doğala en yakın ölçülerde tasarlanır ve uygulanır.

Yüz anatomisini usta ellerle çizen bir hekimin tecrübesi altında yapılan her operasyon memnuniyet verici geri dönüşler kazandırır. Kişilerin açık ameliyat olmadan da dolgu yöntemini kullanarak elde ettiği görünüm hatırı sayılır bir değişimi gözler önüne serer. Ağrı ve acı duymadan yapılan bu uygulama kısa sürdüğü kadar etkili de bir yöntemdir.

Estetik operasyonlarında başı çeken burun estetiği hakkında araştırma yapılması gereken ve uzman ellerin yürüteceği önemli bir operasyondur. Kadınlar kadar erkeklerin de ilgisini çeken bu uygulama estetisyen hekimlerin üzerinde her geçen gün daha fazla çalışma yapmasıyla çok başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağladı.

Arama motorlarının merak edilenler sıralamasında kendine ilk sıralarda yer bulan burun estetiği fiyatları yapılan işleme göre farklılıklar gösterse de dış görünümüne önem veren kitlenin bir miktar bütçe ayırmasını engellemiyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Horlama probleminin başlıca sebebi doğru nefes alamamaktan geçiyor. Hem nefes alma problemi ortadan kaldıracak hem de estetik açıdan iyileştirmeler yapacak bir çözüm aynı ameliyatla mümkün olabiliyor. Son zamanlarda hayatımıza giren dolgu, burun estetiği çözümlerinde de kullanılıyor ve son derece başarılı sonuçlarla karşılaşılıyor.

Operasyonlar sahip olmak istenen görünümün derecesine ve sağlık problemlerinin varlığına göre değişir ve açık ya da kapalı ameliyat olarak hasta ve hekim beraberliğinde karar verilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Düşük bir buruna sahip olmak ya da orantı bakımından göz görülür bir eğriliğin bulunması burun estetiği yaptırmanın en geçerli sebeplerindendir. Nefes almada zorluk ve kemikli bir burun şekli yine operasyon gerektiren diğer durumlardandır.

Kesi izi olmadan yapılan kapalı ameliyatlar çokça tercih ediliyor ve hekim kontrolünde neye ihtiyaç olduğu belirleniyor. Şekil bozukluğunu ortadan kaldıran ve küçük bir dokunuşla yepyeni bir görünüm kazandıran estetik operasyonlarının sıklığı günden güne artıyor.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Operasyon sonrasında çok olumlu değişimlerin gözlemlenmesi mümkündür; ancak bu değişimi yaşamak için uygulama öncesinde bilinmesi gerekenleri araştırmakta fayda vardır. Operasyon doktorun onayıyla lokal ya da genel anestezi şartlarında yapılır.

Belirli bir erginlik yaşına gelmiş olmak yine uygulama yapılabilmesinin şartları arasında yer alır. Genellikle ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyon oluşması beklenmez. Bunun için doktorun tavsiyeleri her anlamda dinlenmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyon yapılmadan önce hasta uzman hekim tarafından detaylı bir muayeneden geçer ve hastanın istekleri doğrultusunda bir operasyon tasarlanır. Açık ya da kapalı ameliyat seçeneklerinden biri karar verildikten sonra bu doğrultuda burun estetiği fiyatları belirlenir ve hastaya sunulur. Operasyon sonrası burnun tam şekline kavuşma süresi mutlaka beklenmelidir.

Yaklaşık 6-12 ay arasında şekline kavuşan burun dikkatle korunmalıdır. Yaklaşık 1-2 saat süren ameliyatın başarılı bir sonuca ermesi için hekim tavsiyelerinin hepsine harfiyen uyulmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burnun yüz anatomisine uygunluğu çehrenin orantılı görünümü için büyük önem taşıyor. Bunun yapılabilmesi belirli bir tecrübe ve uzmanlık gerekiyor. Her ne kadar uygulama sıklığı fazla olsa da tecrübesi eksik kişiler tarafından yapıldığında sonu hüsran olabilir.

Bunun için hekim kalitesine dikkat ederek bir araştırma yapmakta fayda vardır. Burun sağlığı da düşünülerek yapılan operasyonların içeriği bu ölçüde değişiyor ve burun estetiği fiyatları bu oranda farklılık gösterebiliyor.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu