Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Tedavisi

Bulanık Görme Tedavisi

İnsanlar da bulanık görme net görememe anlamına gelir. Bu tür göz rahatsızlıklarında hastalar nesnelere odaklanamazlar. Keskinlik kaybı neticesinde etrafta bulunan pek çok kişi eşya sisli bir puslu görülür. Bu durum kişiyi rahatsız eden ve aynı zamanda tehdit eden ciddi bir göz rahatsızlığıdır. Tek gözde olabileceği gibi her iki gözde de bulanık görme meydana gelebilir.

Dolayısıyla kişinin yaşam kalitesini düşüren bu sorunun erken dönemde tanılanıp nedeninin tespit edilmesi gerekir. Aksi takdirde ciddi görme kayıpları ve hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu nedenle bulanık görme günümüzde tedavi edilebilen bir göz rahatsızlığıdır. Bu konuda zaman kaybetmemek gerekir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Bulanık görmenin nedeni tek bir göz hastalığı değildir. Bu nedenle bulanık görme nedenleri şu şekildedir;

  • Göz kırılma kusurları
  • Makula dejenerasyonu
  • Gözde uçuşan nesneler ve siyah noktalar
  • Göz kızarıklığı ve kaşıntı
  • Gözde kuruluk
  • Diyabetik retinopati
  • Göz ağrısı ve enfeksiyonu

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 

Göz sağlığında kullanılan teknolojiler bulanık görme tedavisinde de en etkili şekilde kullanılır. Bulanık görme problemi bulunan kişilerin öncelikle var olan göz rahatsızlığı tespit edilir ve bu şekilde tedavi yöntemi uygulanır. Çünkü hastalığın nedenine göre bir tedavi yöntemi uygulanır.

Eğer hastada katarak sorunu varsa yapay göz mercekleri cerrahi operasyonla göz içerisine yerleştirilir ve bulanıklık ortadan kalkar. Diyabet ve tansiyon sonucunda bulanık gören hastalara lazer tedavisi uygulanır. Miyop, astigmat hastalarında da yine aynı şekilde lazer tedavisi kullanılır.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

 

Katarakt ameliyatı göze uygulanan cerrahi bir operasyondur. Anestezi yardımı ile yapılan bu ameliyat sırasında hastanın göz içine 2 mm civarında kesi atılır ve bu kesi yardımıyla matlaşan, bulanıklaşan göz merceği parçalanarak alınır.

Daha sonra uzman hekimler tarafından belirlenen göz içi lensleri gözde bulunan beyaz zar içerisine yerleştirilir. Katarakt ameliyatı sonrası hastalar daha net ve sağlıklı görmeye başlarlar. Katarakt ameliyatı fiyatları hastanenin türüne göre değişkenlik gösterir.

İlerleyen yaşlarda görülen kataraktla birlikte göz merceğinin yapısı bozulur. Dolayısıyla çift görme, ışığın dağılması, bulanık görme, renklerin parlaklığını kaybetmesi gibi sorunlar baş gösterir.

Tüm bu sorunları kalıcı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmak amacıyla katarakt ameliyatı uygulanır. Modern tekniklerle yapılan katarakt ameliyatında başarı ve görme kalitesi yüksektir. Bu nedenle katarakt ameliyatı fiyatları kliniklerde bazı kriterler doğrultusunda belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

 

Katarakt ciddi bir göz rahatsızlığıdır ve bu sorun ilaçla tedavi edilmez. Kataraktı durduracak ve kişinin net görmesini sağlayacak tek işlem ameliyattır. Ameliyat sırasında kullanılan akıllı lensler cerrahi operasyonla göz içine yerleştirilir. Böylece göz derecesi sıfıra yakın hale gelir. Katarakt ameliyatı fiyatları kullanılan lensin kalitesine göre belirlenir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

 

Yaşlılıkla birlikte gözde birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkar. Özellikle göz kırılmaları ve katarakt kişinin net ve keskin görmesini engeller. Bu nedenle göz sağlığı konusunda geliştirilen en önemli teknolojilerden biri olan akıllı lensler uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Daha çok katarakt ameliyatı sonrasında hastanın doğal merceği yerine yerleştirilen akıllı lensler keskin görmeyi sağlar. 45-50 yaş hastalarda tercih edilen akıllı lens fiyatları lensin markasına göre belirlenir.

Uzak mesafeleri gözlüksüz görmeyi sağlayan göz içi lens gibi 3 odaklı olarak tasarlanır. Görme kusurlarını gideren ve hastaya konforlu bir kullanım sunan akıllı lens fiyatları uzun ömürlü olmalarından dolayı fiyatları farklı hesaplanır.

Akıllı Lens Fiyatları

 

Bu konu pek çok kişi tarafından araştırılır. Akıllı lens fiyatları ürünlerin menşeine, kalitesine kullanım alanına göre belirlenir.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu