Sağlık

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Ağrısız ve acısız bir şekilde kıl köklerinden tamamen kurtulmanızı sağlayan işleme lazer epilasyon denir. Lazer uzun yıllar önce tıp dünyasında kullanılan bir teknolojidir. Bu teknolojinin değişmesi ve farklı cihazların üretilmesi ile kişisel bakım tekniği olarak kullanılmasına izin vermiştir. Beşiktaş lazer epilasyon teknikleri sayesinde acısız ve zahmetsiz epilasyon yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Beşiktaş lazer epilasyon merkezleri tercih edebileceğiniz kliniklerden oluşur. Koltuk altında, bacaklarda ve bikini bölgesinde bulunan tüyler insanları rahatsız eder. Özellikle terleme ile birlikte kötü kokuların oluşmasına neden olur.

Ağda ve tıraş gibi teknikler ile bu tüylerden kurtulmaya çalışmak hem maliyetli hem de tehlikelidir. Bu nedenle teknolojinin sağladığı imkanlar doğrultusunda lazer epilasyon teknikleri geliştirilmiştir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde lokal anestezi etkisi olan kremler uygulama alanına sürülür. En az 15 dakika beklenerek bu kremlerin etkisi beklenir. Kullanılan lazer tekniğine göre tıraş işlemi uygulanır ve tüyler kısaltılır. Seçilen cihazın başlığı uygulama alanına yaklaştırılır ve tarama işlemine başlanır. Tarama sırasında kıl köklerine lazer ışınları gönderilir. Beşiktaş lazer epilasyon çeşitleri her cilde uygun tekniklerden oluşur. Bu nedenle işlem öncesinde ön görüşme önerilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Özel başlıkları sayesinde farklı alanlarda kullanılabilen geniş bir epilasyon tekniğidir. Genel olarak kullanım alanından bahsedersek tüm vücutta etkilidir. Kıl köküne ve kıl rengine uygun işlem tekniği seçilmelidir. Okmeydanı lazer epilasyon merkezimizde farklı ten rengi olan insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile geliştirilmiştir. İnsanların genetik faktörleri farklı olduğu için kıl kökleri de farklıdır. Bu nedenle doğru işlem yöntemi seçilmelidir.

Kişinin kıl kök, cihazın dalga boyu, uygulama alanının anatomisi, kıl kökünün boyu, kök rengi ve işlem zamanı dikkate alınır. Yaz aylarında bronzlaşma işlemi sonrasında işlem yapılması tavsiye edilmez. Okmeydanı lazer epilasyon merkezleri bronzlaşmış insanlar üzerinde bazı çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalar sonucunda işlem etkisinin bronz insanlarda azaldığını tespit etmiştir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesi lazer epilasyon tekniklerinin de artmasını sağlamıştır. Bu sayede her bireye özel tekniklerin kullanılmasına imkân tanışmıştır. Şişli lazer epilasyon merkezinde en sık kullanılan epilasyon teknikleri, Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd yang epilasyon teknikleridir.

İşlem için gerekli olan tekniği uzman klinisyen seçmelidir. Teknik seçimi yaparken kişinin kıl boyu, köklerin kalınlığı, köklerin uzunluğu, ten rengi ve genel sağlık durumu değerlendirilir. Bazı kişilerin cilt yapısı çok hassas ve alerjiktir. Bu nedenle seçim yaparken cilt rengi ve hassasiyeti de değerlendirilmelidir. Şişli lazer epilasyon tekniklerinde komplikasyon riskinin az olması işlem öncesi uygulanan detaylı fiziki muayenedir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Hizmet veren merkezlerin sayısı son 5 yılda yüksek artış oranına sahiptir. Bu nedenle işlem merkezi seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Fiyat ve performans karşılaştırması yapmadan klinik seçimi yapılmamalıdır.

Eski müşterilerinin geri dönüşleri mutlaka incelenmelidir. Ayrıca kliniğin komplikasyon oranları de sorgulanmalıdır. Başarılı ve sorunsuz hizmet almak için bu kriterlere mutlaka dikkat edilmelidir. Konumu itibari ile çok yüksek fiyat teklifleri veren klinikler vardır. Aynı cihaz ve aynı başarı oranına sahip iki kliniğin hizmet bedelleri aynı olmayabilir. Bu nedenle detaylı araştırma yapmak her zaman avantajlıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları sabit tutarlar değildir. Her kliniğin fiyat politikası vardır. Piyasa değerinin çok altında hizmet veren merkezlerin komplikasyon oranı yüksektir. Sağlıklı ve başarılı hizmet almak için bu merkezlere itibar etmemelisiniz. Şişli lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için birebir görüşme yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu